İslami Sohbet – Yaşantımızda İslami Sohbetin Önemi

İslam dini son hak din olup üzerindeki tüm batıl olan hurafeleri yıkmıştır. Aynı zaman da sevgi dini olan İslam, insanlara kardeş olmayı emretmiştir. Tüm bu güzelliklere insanlara anlatmak ve ulaştırmak için çeşitli platformlarda İslami Sohbet etkinlikleri düzenlenmektedir. Böylece, insanların dini öğrenmelerine yardımcı olunmakta ve genel ahlak kurallarından bahsedilmektedir. Sohbet ortamı büyük önem taşır. Çünkü kişi bilmediğini öğrenir, bildiğini teyit eder. Bu tür sohbetlere katılmak eğitici ve geliştiricidir.

İslami Sohbet ortamlarında Kuran-ı Kerim ve hadisler ışığında insanlara manevi ve maddi hayatlarını düzenleyici bilgiler sunulur. Ayrıca geçmişte yaşamış olan sahabelerin, âlimlerin ve evliyaların hayatlarından kesintiler sunularak, dinleyicilerin ders alınması sağlanmaktadır. İnsanlara eğitici bilgilerin verildiği sohbet ortamı, her zaman manevi bir hava içerisinde verilmektedir. Özellikle peygamber efendimizin yaşamından örnekler verilerek, İslam’ı nasıl yaşamamız ve neler yapmamız gerektiği hakkında bilgiler de sunulmaktadır.

Bu yönüyle de önemli olduğu için İslami Sohbet ortamlarında bulunmak, dinlemek ve öğrenilen bilgiyi hayata geçirmek bizim açımızdan yararlı bir hale gelir. İslam’ı tam öğrenebilmek için sohbet ortamları mümkün olduğunca çok düzenlenip, çok sayıda insana ulaşılmalıdır. Ayrıca islami sohbet odalarına girenler bilirler ki, bu odalarda hem sohbet tarzı farklıdır, hemde diğer sohbet ortamlarında görülebilen, argo ve küfürlü konuşmalara rastlanmaz. Çok nadiren de olsa böyle bir durumla karşılaşıldığında ise o kişinin IP adresi sistem tarafından banlanır ve bir daha sisteme girmemesi  sağlanır.

beğendiyseniz paylaşın...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter